Są dzielni, aktywni, ważni i potrzebni.

Spotkanie przedstawicieli Wielkopolskich Rad Seniorów (14-16.09.2023 r.), zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, to godziny spędzone w aktywnej, koleżeńskiej atmosferze.

Były wykłady wskazujące na budowanie właściwych, społecznych kontaktów. Ćwiczenia z zakresu umiejętność słuchania, tworzenia dobrej przestrzeni i odwagi w stawianiu sobie celów dla siebie i bycia w swoim najbliższym środowisku oraz wiele porad prawnych.

W ramach dobrej integracji zaprogramowano ciekawe zajęcia i ćwiczenia aktywizujące.

Powiat Poznański reprezentowały rady seniorów z Czerwonaka, Pobiedzisk, Kórnika, Komornik, Swarzędza, Tarnowa Podgórnego, Lubonia oraz Rada Seniorów Powiatu Poznańskiego.

Mamy nadzieję, że to spotkanie ułatwi szeroką i owocną współpracę pomiędzy radami naszych miast i gmin.

Irena Skrzypczak

przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów