Celem projektu jest objęcie wsparciem rodzin zastępczych i biologicznych  zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu 10 gmin, Powiatu Poznańskiego i Miasta Poznań.

W części realizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projekt zakłada:

–  kontynuację zatrudnienia 2 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej

– diagnozę FAS dla 21 osób

– diagnozę psychofizyczną  dziecka dla 60 osób

– coaching rodzin zastępczych dla 36 rodzin

Partnerzy projektu: Miasto Poznań (Lider projektu), Gmina Czerwonak/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwonaku, Gmina Luboń/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Luboniu, Gmina Murowana Goślina/Ośrodek Pomocy Społecznej w Murowanej Goślinie, Gmina Oborniki/Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach, Gmina Puszczykowo/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puszczykowie, Gmina Rokietnica/Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy, Gmina Skoki/Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach, Gmina Swarzędz/Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu, Gmina Śrem/Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie, Gmina Tarnowo Podgórne/Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Podgórnym, Powiat Poznański/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Stowarzyszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Dzielnicowy Poznań Piątkowo.

Efektem projektu będzie wzrost liczby osób, korzystających ze wsparcia oferowanego przez Ośrodki Pomocy Społecznej oraz innych Partnerów projektu, a co za tym idzie – polepszenie dostępności usług specjalistycznych dla rodzin w kryzysie oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Okres realizacji projektu: od 01.03.2020 r. do 30.06.2023 r.

Całkowita wartość projektu: 15 039 012,84zł

Dofinansowanie projektu z UE: 12 783 160,91 zł