Likwidacja barier w komunikowaniu się

Wniosek do pobrania:

Informacja dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Dofinansowanie nie przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku uzyskały odpowiednio na ten cel dofinansowanie ze środków PFRON.

Bariery w komunikowaniu się to brak możliwości porozumiewania lub utrudnienie w porozumiewaniu się między ludźmi.

Bariery muszą istnieć, aby mogły zostać usunięte.

Procedury dotyczące likwidacji barier w komunikowaniu się.

1. Wniosek można pobrać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ul. Słowackiego 8, I piętro, pokój 120 lub wydrukować ze strony internetowej www.pcpr.powiat.poznan.pl
  2. Wypełniony czytelnie i starannie wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu lub przez system SOW.
  3. Wniosek niekompletny wymaga uzupełnienia w terminie 30 dni. Nieusunięcie braków w wyznaczonym terminie spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.
  4. Rozpatrywanie wniosków następuje po otrzymaniu informacji z PFRON o wysokości środków na dany rok oraz po podziale tych środków na zadania przez Radę Powiatu w Poznaniu.
  5. Wniosek podlega ocenie punktowej zawartej w karcie oceny merytorycznej wniosku.
  6. Określa się minimalną liczbę punktów uprawniającą wnioskodawcę do otrzymania w roku 2024 pomocy pieniężnej dotyczącej likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, finansowanej ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych
    w następującej wysokości i zakresie:
    a) dla likwidacji barier architektonicznych (BA) – 85 pkt.;
    b) dla likwidacji barier w komunikowaniu się (BK) – 80pkt.;
    c) dla likwidacji barier technicznych (BT) – 80pkt.
  7. Wnioski rozpatrywane będą w oparciu o obowiązujące Zarządzenie Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w sprawie przyznawania dofinansowania ze środków PFRON.
  8. O przyznaniu lub o odmowie dofinansowania Wnioskodawca zostaje powiadomiony pisemnie.
  9. Uzasadnienie o charakterze edukacyjnym nie stanowi podstawy do przyznania dofinansowania.
  10. Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadań poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie ze środków PFRON.
  11. Realizacja wniosku następuje na podstawie umowy zawartej z Wnioskodawcą, która określa
    w szczególności: strony umowy, zakres zadania podlegającego dofinansowaniu, termin wykonania zadania, wysokość środków przyznanych na realizację zadania.
  12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dokonuje rozliczenia dofinansowania po weryfikacji dokumentów rozliczeniowych (oryginały faktur po opisaniu zostają zwrócone Wnioskodawcy).
  13. Wypłata dofinansowania następuje na:
    – konto sprzedawcy, w przypadku wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności,
    – konto wskazane przez wnioskodawcę – w przypadku uiszczenia przez niego całej kwoty.

OPŁATY:

Wniosek nie podlega opłacie

TRYB ODWOŁAWCZY:

Brak

Osoba odpowiedzialna za realizację zadania:

Sylwia Popławska-Weilandt

e-mail: sylwia.weilandt@pcpr.poznan.pl